• Mobil   • Site Haritası   • Webmail   • RSS                    

Üye Giriş
E-Posta :
Şifre :
Beni Hatırla
     
    Üye Olmak İstiyorum
    Şifremi Unuttum

ŞİİRLER
YAZILAR / ÖYKÜLER
ÜNLÜ ŞAİRLER/ ŞİİRLERİ
GÜNCEL
SAĞLIK / YAŞAM

 

SON 3 ÜYEMİZ
Aydın KILIÇARSLAN
Tolga MERAL
Çiğdem POLAT

İYİKİ DOĞDUNUZ
yitikozan
Fatih50
Kafkasi
tucay

HAFTANIN İNCİLERİ Tümü

ÖLÜMÜNE SEVMEKLE BAŞLAR HER HİKAYE
SENİ ONA YOLLADIM

SON YORUMLAR
SENİ ONA YOLLADIM
SAYIN ; ERDOĞAN BEKTAŞ BEYEFENDİ ŞİİRİN...
ÖLÜMÜNE SEVMEKLE BAŞLAR HER HİKAYE
SAYIN ; GÜLÜM ÇAMLISOY HANIMEFENDİ ŞİİR...
KELEBEK
Sevgili Kardeşim; " Kelebek " Şiirin muh...
ÖLÜ ŞAİRİN GÜNCESİ
Tüm tüm yüreğimle teşekkür ediyorum. Var olun siz...
KELEBEK
Bütün güzellikler sizinle olsun Emeğinize, yúreği...
ÖLÜ ŞAİRİN GÜNCESİ
SAYIN ; GÜLÜM ÇAMLISOY HANIMEFENDİ ŞİİRİ...
BİR GÜLE VURULDUM VAK’İ EZELDEN
SAYIN ; HÜSEYİN ÜNSAL BEYEFENDİ ŞİİRİNİ...
HEP SEN DİYE KANIYOR İÇİMDEKİ YARALAR
SAYIN ; ERTÜRK DEMİRCİ BEYEFENDİ ŞİİRİN...
KELEBEK
SAYIN ;SELAHATTİN ÖZAY BEY EFENDİ ŞİİRİNİ...
MUTLU MUSUNUZ?
SAYIN ’’ NİYAZİ YILMAZ BEYEFEND...
İlkelerimiz

** Sitemizde, parti siyaseti yasaktır.

** Sitemiz, kuruluş felsefesi gereği sadece Atatürk ilke ve devrimlerine bağlıdır.

İleride aşağıda yazılı söz konusu şartları okumamış veya okumuş olup bunlara uygun davranmamış olmanızdan kaynaklanabilecek olan her türlü maddi ve manevi zarara ilişkin talebinizden www.radyomavieylul.net web sitesinin ve bu sitedeki her türlü içeriğin hazırlayıcılarının, çalışanlarının, www.radyomavieylul.net ’in  yetkilendirdikleri kişi ve kuruluşların hiçbir hukuki ve cezai sorumluluğu bulunmamaktadır.

www.radyomavieylul.net  web sitesini ziyaret edenlerin, yorum platformlarına katılanların, reklâm ve sponsorluk veren şirketlerin, web sitesinde yayınlamış olabilecekleri şiir, hikâye, yazı, bilgi, yorum, haber, görüntü, sesli şiir www.radyomavieylul.net  logosunun, ana sayfa ile alt bölüm bağlantılarının izin ve bilgi dışı web sitelerinde kullanımı, e-kart vb. hizmetlerinin ve kullanıcılar tarafından www.radyomavieylul.net  sunucularına yüklenerek yayınlanan her türlü içeriğin kullanımı suretiyle edinilen bilgi ve yorumlar dâhil herhangi bir içerikten, www.radyomavieylul.net  hukuki, cezai veya şahsi hiçbir sorumluluğu bulunmamakta olup, web sitesi ziyaretçileri bu hususu bu siteye üye oldukları ve girdikleri andan itibaren kabul ve beyan ederler.

www.radyomavieylul.net  15 yaşından küçük kullanıcıları üye sıfatıyla kabul etmemektedir...

www.radyomavieylul.net, işbu hüküm ve şartları dilediği zaman önceden haber vermek zorunda olmaksızın tek taraflı olarak değiştirme ve güncelleme hakkına haizdir.

Genel Kullanım Şartları;

1-) Kullanıcı, mesaj servisini kullanırken aşağıda belirtilen davranışlarda bulunmayacağını kabul, beyan ve taahhüt eder:

Kanuna, ahlaka ve kamu düzenine aykırı içerik iletmek, Mesaj servisini kullanarak tehdit etmek, sövme vb. fiilleri işlemek, kişi veya kuruluşların gizli bilgilerini yayınlamak, ticari, reklam ya da promosyon materyalleri iletmek, iletinin gönderildiği kişinin haberleşme özgürlüğünü kullanmasını engelleyecek sıklıkta ileti göndermek uygunsuz, yalan veya iftira içeren ileti ve bilgileri göndermek, üçüncü kişilerin fikri mülkiyet haklarını zedeleyici ileti göndermek.

2-) Kullanıcı, mesajların gönderiminde, mesajların ve diğer bilgilerin saklanmasında meydana gelebilecek aksama veya gecikmeden sitemizin sorumlu tutulamayacağını kabul eder.

www.radyomavieylul.net, servise ilişkin sayfaların içeriğini haber vermeksizin ve sebep belirtmeksizin kaldırabilir veya kısmen veya tamamen değiştirebilir. İçeriğin ne zaman, ne şekilde, hangi formatta ve ne kadar süreyle yayınlanacağına karar verme hakkına sahiptir.

Ayrıca, üyelerin sitede astığı şiir yazı öykü vb dokümantasyonların saklanmasını garanti etmez. Üyeler bunun için gerekli  tedbirleri almalıdırlar.

3-) Başkalarının haklarını çiğneyen, yasadışı söylemler içeren, içinde tehdit edici sözler ve sövgüler bulunduran, kişilere ya da kurumlara gerçek dışı suçlamalarda bulunan, özel veya genel yaşama tecavüz niteliği taşıyan, edebiyat dışı kalem kavgası yaratan, sitemizin huzurunu tehdit eden, yasadışı örgütlerin sözcülüğünü ya da destekleyiciliğini yapan yazılar eklenmesi yasaktır. Yazı sahipleri yazdıklarından hukuki olarak tek sorumlu olup, sitemiz bu yazılardan dolayı hiçbir hukuki sorumluluk kabul etmez. Bu tip yazılar uyarılmadan silinecek ve yazı sahiplerinin üyelikleri iptal edilecektir.

4- ) Site üyelerinin kendilerine ait olmayan yazıları yüklemeleri -kısa alıntılar dışında- ulusal ve uluslararası telif hak yasalarınca suç sayılmaktadır. Ancak bilimsel ve araştırma niteliğindeki yazılar, üyelerimizi aydınlatmak amacıyla, eser sahibinin adı yazılarak, adı yoksa "alıntı" olduğu mutlaka belirtilerek, site yönetiminin izin ya da görev verdiği kişilerce paylaşılabilir. Bu tür yazıları, sitemize kaydetmeleri durumunda yazıları site yöneticilerince hiçbir ikaza gerek duyulmaksızın silinecektir, tekrarında ise yine hiçbir ikaza gerek duyulmadan üyenin sitemizdeki kaydı da silinecektir.

5-) Şairler, kendi şiir hikâyelerini güncelleyebilirler ancak silemezler, altlarındaki yorumları silme hakkına da sahip değillerdir (ancak yazılarını okumasını ve yorumlamasını istemediği kullanıcıları yasaklayabilirler), bu işlemler gerekiyorsa, başvuru halinde sadece; site yöneticilerince gerçekleştirilebilir, aynı şekilde kullanıcı isimleri de üyeler tarafından değil, gerekli hallerde ve başvurulması durumunda site yöneticilerince değiştirilebilir.

6-) Sitemize, eklenecek şiir ya da hikâyelerin  tüm üyelerimizin anlayabilmesi için Türkiye türkçesi olarak yazılması gerekmektedir. Başka bir dilde yazılan eserler site yöneticileri tarafından ikaz edilmeden silinecektir.

7-) Sitemize, gönderilen şiir ve hikâyelere yapılacak yorumlarda; üyelerin şiir ve hikâye ile ilgili uzaktan-yakından ilişkisi olmayan yorumları, rutinleşmiş post it tarzı basımları, uyarılmaksızın silinecektir. Ancak, yorumlarda eserin özüne yönelik ya da yazarına eserle ilgili sorular soran yorumlar sayı sınırı olmaksızın yapılabilir. Bunun bir polemiğe dönüşerek uzaması durumunda yine site yöneticileri tarafından yorumlar ayırt edilerek silinecektir.

8-) Sitemize, birden fazla kullanıcı adı ile üye olunması yasaktır. Aksi anlaşıldığında, tüm kullanıcı isimlerinin üyeliği iptal edilecektir.

9-) Üyelerimiz sitemizin şiir bölümüne bir önceki yazısı ana sayfadan düşmeden; düzyazı bölümüne ise üç önceki yazısı ana sayfadan düşmeden yeni yazı gönderemezler.

10-) Sitemizde herhangi bir üyemiz kendi şiirine hikâyesine yapılan ahlak, görgü ve hukuk kurallarına uygun bir yorumun silinmesini istediğinde en az iki site yöneticisi operatör tarafından içerik değerlendirilerek yorum silinebilecektir.

11-) Devletin bütünlüğünü Türk  aile yapısını bozucu ve zedeleyici yazı, şiir, hikâye ve yorum eklenemez

12-) Yukarıda belirtilen kurallar sitemizin forum  bölümü için de geçerlidir

13-) Sitemize, üye olan herkes site kurallarını kabul etmiş sayılır.

14-)Yapılan yorumlarda, konu her ne olursa olsun, üyeler arası isim vererek eleştiri yapılması, düzeysiz tartışmalara girilmesi, konunun kişiselleştirilerek, kişisel ve grupsal tartışma zeminlerine açık hale getirilmesi kesinlikle yasaktır...

15-) Forumlar bölümü edebiyat dünyası ile ilgili fikirlerin ve haberlerin paylaşıldığı ve tartışıldığı bir bölümümüzdür. Bunun dışındaki konuların bu bölüme yansıtılmaması gerekmektedir. Böyle bir durumla karşılaşıldığında üyenin açtığı forum yöneticiler tarafından silinecektir.

16-) Üyelerimizin psikolojisini bozup karamsarlığa itecek her türlü yazı ve resim yasaktır.

17-) Eserler yöneticiler tarafından silinir. Bunlar için yöneticilere bildirirseniz yöneticiler bunu sizin için yapacaktır. Eserlerin içeriğinin boşaltılması yasaktır.

Açıklamalar;

1-) Bu site, hiçbir kamu ve özel kuruluş ile bağlantısı olmayıp tamamen kişisel bir girişimdir. Amacı; Internet ortamında sevgiyle ve saygıyla tüm edebiyat ve müzik konularının paylaşıldığı bir ortam sağlamaktır.

2-) Sitemize, üyelik ücretsiz olup hiçbir koşulda üyelerimizden ücret talep edilmemektedir. Siteye üye olmak için üyelik bölümündeki gerekli bilgileri dolduran herkes tüm site kurallarını kabul etmiş olur ve sitenin üyelere sağladığı tüm olanaklardan faydalanabilir.

3-) Üyeler, bilgilerini üyelerden gizleme hakkına sahiptir

4-) Sitemiz, kamuya açık olduğundan girilen tüm bilgilerin başkaları tarafından da görülebileceğini belirtmek isteriz.

5-) Şiir, ve gönderilen her türlü yazıdan dolayı herhangi bir üyenin göreceği maddi manevi hiçbir zararı sitemiz karşılamayacaktır. Bu konudaki talepler geçersizdir.

6-) Sitemiz, üyelerimiz tarafından eklenen şiir ya da hikâyelerin hiçbirine sahip değildir. Yazılar, yazı sahipleri tarafından sitemize eklenmektedir. Dolayısıyla, sitemize yüklenen tüm yazılar birinci dereceden üyeyi ilgilendirmekte ve doğacak her tür aksaklık ya da sıkıntı yine birinci dereceden üyeyi yasal yükümlülük altına sokacaktır.

7-) Sitemiz, bir arşivleme sistemi olarak, yazıların haklarını korumayı üstlenmemektedir. Siteden çalınarak başka sitelere, televizyonlara, gazetelere, vb. herhangi bir medya organına aktarılan metinlerin yasal sorumluluğunu veya da yasal takibini üstlenemez. Sitemiz, sistem güncellemeleri, site içeriğine saldırı (hack) ve benzer ya da herhangi bir nedenle doğabilecek yazı yitimine karşı, yazarlardan tüm metinlerinin birer kopyasını kendilerinde saklı tutmalarını önermektedir. Sitemiz herhangi bir nedenden ötürü kaybolan, silinen bir metni yazara geri verme sorumluluğunu taşımaz.

8-) Sitemiz, üyeleri yayınlanmış yada yayınlanacak olan kitaplarının ön kapak sayfalarını www.radyomavieylul.net  adresine göndermeleri durumunda sitemizde bu kitabın tanıtımı ücretsiz olarak yapılabilecektir.

9-) Sitemizde yer alan kitap tanıtımları ile ilgili olarak, sitemizin kitabın yazarı yada yayınevi ile arasında hiçbir ticari ilişki yoktur. Dolayısıyla bu kitapların içeriğinden ve topluma etkisinden sorumlu değildir. Kitabı satın almak isteyenler yazarları ile görüşebilir yada site yöneticilerine danışabilir.

10-) Sitemizin, şiir bölümünde kendi şiirinizi de görmek istiyorsanız, bu konudaki talebinizi,  www.radyomavieylul.net  ana sayfasından şiirler adresine bildirebilirsiniz.

11-) Herhangi bir site yöneticisi, sebepsiz olarak herhangi bir üyenin üyeliğini iptal edemez, üyeliğin silinmesi için iki yöneticinin kararı gerekir.

12-) Sitemizde site kuralları başlığı altında bulunan maddeler site kurucusunun kararları ile düzenlenebilir, değiştirilebilir ya da yeni bir madde eklenebilir.

13-) Sitemizden ayrılmak isteyen bir üyenin üyelik işlemleri en kısa sürede iptal edilir.

14-) Şiir, yazı ve öyküde reklam, duyuru ve ilan asılması yasaktır.

www.radyomavieylul.net  de tüm üye bilgileri ancak; Yasal soruşturmalar esnasında, mahkeme kararı gereği veya yasal prosedürler gereği,ileti ve iletiyi gönderene ilişkin bilgiler sitemizden talep edildiği takdirde, talep eden merciye verilecektir.

— Kullanım koşullarında belirtilen haller gerektirdiğinde,

— Kullanıcının talep ettiği ürün ve servisleri sağlayabilmek için.

Bu servisten yararlananlar, bütün bu şartları okumuş ve kabul etmiş sayılırlar

www.radyomavieylul.net

1- Üyelerimizin, yayınlanmak veya okunmak üzere sitemize göndereceği şiir, makale, hikaye, fıkra, anı ve yazılar okunabilir nitelikte,  imla kurallarına uygun olarak kaleme alınmalıdır. Yayınlanmasını veya okunmasını istediğiniz yazı size ait ise altına, isim ve soy isminizin yazılması, alıntı bir yazı  gönderip yayınlanmasını veya okunmasını istiyorsanız da , alıntı yazının yazarının imzası ve alıntı kaynağının belirtilmesi gerekmektedir.

 2- Üyelerimiz, öncelikle kendi şiir ve yazılarının yayınlanmasını veya okunmasını talep edebilirler,  başkalarına ait şiir ve yazıların yayınlanma , okunma taleplerinin karşılanması, site yönetiminin denetim ve onayıyla mümkündür.

 3- Üyelerimiz, yayınlanmak veya okunmak üzere gönderdikleri şiir, hikaye ve benzeri türden yapıtlarının Telif Hakları Yasasına  göre yayınlanmasına veya okunmasına izin vermiş sayılırlar.

 4- Canlı yayınlarda okunması istenilen şiir, yazı  ve benzeri yapıtların, bir ön talep yazısı ekinde (istek panelinden) yollanmaları gerekmektedir. Bu şekilde gönderilmeyen şiir ve yazılar dinleyicilere sunulmayacaktır.

 5- Bir  yayın akışı süresince, üyelerimiz uzun olmamak şartı ile iki şiir ve yazı gönderebilirler. Buna riayet, diğer üyelerle paylaşım ve eşitlik ilkesine saygı göstermek adına gereklidir. Ancak ikinci istekleri, okunmamış diğer istekler bittikten sonra yerine getirilebilir.

 6-Canlı yayında talep edilen, şarkı, türkü, deyiş ve benzeri eserler  yayıncının arşivinde mevcut ise, zaman ve program akışına bağlı olarak yayıncı tarafından yerine getirilir. Mutlak surette talebin karşılanabilmesi mecburiyeti yoktur.

 7- Kendine ait olmayan şiir, yazı ve benzeri yapıtları kendi imzası altında  yayınlanmak veya okunmak üzere  sitemize gönderenlerin üyeliği hemen düşer.

  8- Gönderilen şiirlerin,  yazıların ve gelen iletilerin canlı yayında okunması, doğrudan doğruya yayıncının yetki ve sorumluluğundadır. Dolayısıyla idari ve yasal olarak yükümlülük yayıncıya aittir.

  9- www.radyomavieylul.net  hiçbir siyasi, dini, fikri bir oluşumun içerisinde yer almamaktadır. Yayınlarını tarafsızlık içerisinde yapmakta olup, sitenin ilkeleri çerçevesinde herkesi ayırım yapmadan kucaklar. Dostluk ve sevgi çerçevesinde birlikteliği savunur.

 10- www.radyomavieylul.net  ilke olarak TSM, THM, POP Müziği ön planda tutar, diğer müzik türlerine de sıcak bakmakla birlikte, Türk ulusunun ahlak  yapısına uymayan, ulusumuzun birlikteliğine mani teşkil edecek ve gruplaşmalara yol açabilecek eserlere yayınlarında yer vermez.

 11- Site yönetimi, gerekli gördüğünde,  üyelerin üyeliğini dondurabileceği gibi, üyelikten ihraç da edebilir. Bu konuda açıklama yapması ihtiyaridir. Site yönetiminin açıklama yapma mecburiyeti yoktur.

 12- Değişik nedenlerle, yönetimin bilgisi olmadan (hastalık hariç) www.radyomavieylul.net yayıncılığını bırakan yayıncıların www.radyomavieylul.net'te yeniden yayın alması olası değildir. Ve radyomuzun yayın kadrosunda görevli yayıncıların,  radyomuzla aynı formatta yayın yapan başka bir internet radyosunda görev alması etik değildir.

 13- Sayın üyelerimizin bu ilkeler doğrultusunda  talepte bulunmalarını ve bu yolculuktaki beraberliğimizden mutlu olmalarını ve bizden destek ve önerilerini esirgememelerini dileriz.

www.radyomavieylul.net

Site İçi Arama

DUYURULAR
» İPHONE CEP TELEFONUNDAN RADYOMUZU DİNLEMEK
İÇİN CEP TELEFONUNUZUN ARAMA MOTORUNA www.radyomavieylul.net/m ADRESİNİ GİRİNİZ VE "play" TUŞUNA BASINIZ.


» ANDROİD CEP TELEFONUNDAN RADYOYA GİRMEK
ve kesintisiz dinlemek için "PLAY STORE" tuşundan "Radyo Mavi Eylül" radyomuzu cep telefonunuza indirebilirsiniz. Radyomuz otomatik açılacaktır. Radyomuz çalarken başka sayfalarda gezinebilirsiniz. Açılan radyo sayfasının sol altındaki "sarı zarf" simgesini tıklayarak, istek gönderebilirsiniz. Dilerseniz, Googleden "Radyo Mavi Eylül" ANASAYFASINA ulaşıp, giriş yaparak SOHBET KÜRSÜSÜNE ulaşabilirsiniz.


» SOHBET KÜRSÜSÜ İHLALİ...
Sohbet kürsüsünde, din, siyaset ve parti konularında yapılacak atışmalarda veya kürsüye 7-8 mısradan daha uzun şiir asılmasında, o kişi yada kişiler 24 saat banlanacak, tekrarları söz konusu olduğunda üyeliği silinecektir…


» HAFTANIN İNCİLERİ
Haftanın incileri köşemizde duyurulan şiir ve yazılar, her pazartesi gecesi canlı yayınımızda radyomuzda okunmaktadır.


» RADYO MAVİ EYLÜL’DE CANLI YAYINLAR...

Tüm dost ve arkadaşlarımızı şiirlerle harmanlanıp, şarkılarla demleneceğimiz radyo gecelerimize bekliyoruz..


 
Ziyaretçi Defteri


YAZARLAR
 
Yurdagül
ÖZAY
 

 
Gülayse
DELEN
Sağlık / Yaşam

 
Şuayip
ODABAŞI
Ölüler Kentinin Ozanı

 
Yasemin
ÖZKAYA
 

DOST SİTELERİMİZ
Edebiyat Defteri
Antoloji
Türk Dil Kurumu
Edebiyol
Sinobil
FAYDALI LİNKLER
Belediyeler
Hastaneler
T.C Kimlik sorgulama
Dünya Haritası
Önemli Günler

Takvim

Radyo Mavi Eylül.Net Bir Müzik ve Edebiyat Platformudur.
Tüm Hakları Saklıdır 2013