• Mobil   • Site Haritası   • Webmail   • RSS                    

Üye Giriş
E-Posta :
Şifre :
Beni Hatırla
     
    Üye Olmak İstiyorum
    Şifremi Unuttum

ŞİİRLER
YAZILAR / ÖYKÜLER
ÜNLÜ ŞAİRLER/ ŞİİRLERİ
GÜNCEL
SAĞLIK / YAŞAM
 

SON 3 ÜYEMİZ
Ömer YILDIZ
İbrahim DEĞERLİ
Nermin MERCAN

İYİKİ DOĞDUNUZ
ABDULLAH
nesetahic
ozan_diren

HAFTANIN İNCİLERİ
SİHİRLİ SÖZ
AŞK-I VİRANE

SON YORUMLAR
SİHİRLİ SÖZ
SAYIN MELEK AVCI COŞKUN HANIM EFENDİ Şİİ...
AŞK-I VİRANE
SAYIN ; TÜLAY ASLAN HANIMEFENDİ ŞİİRİN...
ZİFİRİ KARANLIK
Yüreğinize sağlık Filiz hanım,kutlarım sizi İlha...
AZİZ MEMLEKETİM
SAYIN ; YASEMİN ÖZKAYA HANIMEFENDİ Şİ...
YENİ DOĞAN ÇEŞMESİ
SAYIN ; MEHMET ALİ IŞIK BEYEFENDİ ...
CENİN
KİTABINIZIN YOLU AÇIK OLSUN DEĞERLİ DOSTUM......
ADIM YOK UNVANIM ÇOK(SOKAK ÇOCUĞU)
Naçizane şiirimi; günün seçkisine layık gören Rady...
HIÇKIRIK
yüreğinize sağlık ...
ESKİ ZAMANLAR
SAYIN ; HAYDAR METİN BEYEFENDİ ŞİİRİNİZ ...
ADIM YOK UNVANIM ÇOK(SOKAK ÇOCUĞU)
SAYIN ; ÖMER OSMAN AVCI BEYEFENDİ ŞİİRİN...
 
KADIN
25 Şubat 2017 Cumartesi 00:00
12
14
16
18


 

  Kadın;doğuran, bakan ,büyüten,her türlü tehlikeden koruyan,çogalmayı sağlayan en büyük insan.Doğumdan ölüme kadın olmak Yüce Rabbimin mücizesi olsa gerek.Kadın evde;anne ,eş,abla,hala,teyze.Aşçı,işçi,bakıcı,temizlikçi,tarlada yabanda ırgat vs vs....
Dünyadaki tüm kadınlar eşitlik ,özgürlük,daha iyi bir yaşam ,sağlık,huzur simgesi.Kadının aile ve toplumdaki yerini ön plana çıkarmak.Üzerlerindeki maddi, manevi,sosyal yüklerini hafifletmek,hak ettikleri yaşamı kendilerine sunmak dünya erkeklerinin boynunun borcu.Kadın;bir insan bir dişi olarak düşünüldüğünde,en fedakar,en çalışkan ve en çok üreten bireyler.
  Dünya kadınları;canla başla ,can hıraş bu kadar kendini feda ederken ,toplumda hak ettiği saygı ve sevgiyi görmemektedir.Hep ezilen,hor görülen,sermaye edilen,dayak yiyen,gereksizce sebeblerden dolayı canına dahi kastedilen.Allahu Teala tarafından kendine sunulan yaşamı zehredilen yada yaşamı elinden alınan kimseler.Ne kadar hukuk kadınlara erkeklere karşı eşitlik hakkı verse de bu karşı kimseler tarafından hep rafa kaldırılmış,kadına eşitlik yakıştırılmamıştır.
  Kadın ;toplumun bir çok kesiminde ne kadar göz ardı edilsede,kadın ;tek başına hep bir adım öndedir.Kadın ;işçi,siyasetçi,idareci,sağlıkçı velhasıl kadın her yerde,hep bir adım önde.Toplum erkeği ise bunu hep görmezden gelmekte.Atatürk 1924 anayasasında kadınlarımıza yaşamlarında bir çok hak tanıyarak kamu alanında yollarını bir nebzede açmış yaşamlarında kendilerine özgürlük tanımıştır. Bir toplumun uygar olabilmesi için yada o topluma uygar denilebilmesi için kadınların her kesimde yer alması,özgürlüklerinin kısıtlanmaması gerekmekte olduğunu göstermek istemiştir.
  Girdiği her kurum ve kuruluşta,yapıcı ,programlayıcı,düzenleyicidir.Her zaman,tıpkı aile düzenindeki olumsuzlukları kaldırıp yok ettiği gibi.Kadın;evde ana olabildiği gibi uzayda astronot olmasına imkan tanınmalı derken demek istediğim yerden göğe.Her kadının kendi toplumunda özgür ve atkif olmalarına fırsat verilmelidir.
  Kadını aşağılık bir mahkum gibi görmemeli ,kadını o hale getirenler her zaman adalete hesap vermelidir .O kadındır ki; küçücük yaşta kendinden nice büyük yaştaki erkeklerin oyuncağıymış gibi bir takım saçma evliliklere kurban edilmemelidir.Tek hatalarında ellerinden tutulup kaldırılacakları yerine kötü damgalar yememelidir.Nihayetinde ;dayak atılmamalı,geri toplumlardaki gibi meydanlarda kırbaç çekilmemeli,başı taşlanarak öldürülmemelidir.Bu sonuçlar doğurulmadan önce,küçücükken, babası dedesi yaşındaki kimselerin kucagına avrat diye atılmamalıdır.Öncelikle eğitim yolu gösterilmelidir.Okul çağındaki çoçuğa koca bulursak ,büyüdüğünde kötü yola düştüğünde cezasını bize kesmek düşmemelidir.Çünkü o yola kendi ellerinizle yollamışsınızdır ,onu.Sonuçta bu dünyada çektire çektire öldürdüğünüz kimsenin mezarına girip cezasına ortaklığınız mümkündür.
Kadınlar ki; savunmasız kahramanlardır.Biz ki Türk kadınıyız.Yıllar önce bile bir çok alanda yer aldığımız gibi kurtuluş savaşında da hem cephede hem de cephe gerisinde boy göstermiştir atalarımız.
  Anlatmak istediğim kadınların teknoloji alanından uzak tutulmaması.Her alanda kendini geliştirmesinde imkan tanınmalıdır.Bir ülkenin kalkınmasında mutlaka bir kadın parmağı vardır.Tıpkı şu Söz gibi.’’her başarılı erkeğin arkasında mutlaka akıllı bir kadının olması gibi’bu bir ’ata sözü bence yabana atılmamalı.Yani;bir ülkenin kalkınmasında her zaman kadınlarımıza ihtiyaç vardır.
  Kadın demek değildir ki;eli,yüzü ,gözü cilalı kimseler.Kadınlar ki;dünyanı orta direğidir.O direkleri öldürüp yok ederseniz,siz erkeklerde aynı feleketi yaşarsınız.Kadınsız dünya olamaz,onlar dünyanın nazlı çiçekleridir.Kadınlar her zaman……. Sevgi Ve Saygıyı hak eden kimselerdir..


 22022017

Melek Avcı COŞKUN
Okunma Sayısı : 1018

“Bu eser’in her türlü telif hakkı şairin veya yazarın kendisine ve/veya temsilcilerine aittir. Eserlerin izin alınmadan kopyalanması ve kullanılması 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Yasasına göre suçtur.”

  Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış

  Yorum EkleErişim yapmaya çalıştığınız içerik için üye girişi yapmanız gerekmektedir.
Lütfen üye girişi yapınız...

+ Benzer Haberler
» PORTAKAL ÇİÇEĞİ FESTİVALİ
» ANNELERİN SEVGİLİLER GÜNÜ ÇIĞLIĞI-2018
» SINGER DİKİŞ MAKİNASI
» VERGİ CANDIR
» BİR DESTANDIR ÇANAKKALEM
» ÇOBAN ÇÖKERTEN DİKENİ
» NAKIŞLAR
» SEKİZ MART DÜNYA KADINLAR GÜNÜ
» KAHRAMAN BACILAR
» HACI MURAT’A BAK SEN!
» AHLAT AĞACI
» HOŞGÖRÜNÜZE SIĞINDIM
» BU ŞEHİR VE SEN
» HAYALİNİ ASTIM İLAN TAHTALARINA
» GÖNÜLLÜ VERELİM GÖNLÜMÜZDEKİNİ
» ACILARIMDA YALNIZIM
» GECENİN SOĞUK YÜREĞİ
» ANILARDA KALAN BAYRAMLAR
» GARİP OSMAN-YAŞANMIŞ BİR HİKAYE
» ÖNCE Mİ İNSANIZ YOKSA SONRA MI?


Site İçi Arama

DUYURULAR
» İPHONE CEP TELEFONUNDAN RADYOMUZU DİNLEMEK
İÇİN CEP TELEFONUNUZUN ARAMA MOTORUNA www.radyomavieylul.net/m ADRESİNİ GİRİNİZ VE "play" TUŞUNA BASINIZ.


» ANDROİD CEP TELEFONUNDAN RADYOYA GİRMEK
ve kesintisiz dinlemek için "PLAY STORE" tuşundan "Radyo Mavi Eylül" radyomuzu cep telefonunuza indirebilirsiniz. Radyomuz otomatik açılacaktır. Radyomuz çalarken başka sayfalarda gezinebilirsiniz. Açılan radyo sayfasının sol altındaki "sarı zarf" simgesini tıklayarak, istek gönderebilirsiniz. Dilerseniz, Googleden "Radyo Mavi Eylül" ANASAYFASINA ulaşıp, giriş yaparak SOHBET KÜRSÜSÜNE ulaşabilirsiniz.


» SOHBET KÜRSÜSÜ İHLALİ...
Sohbet kürsüsünde, din, siyaset ve parti konularında yapılacak atışmalarda veya kürsüye 7-8 mısradan daha uzun şiir asılmasında, o kişi yada kişiler 24 saat banlanacak, tekrarları söz konusu olduğunda üyeliği silinecektir…


» HAFTANIN İNCİLERİ
Haftanın incileri köşemizde duyurulan şiir ve yazılar, her pazartesi gecesi canlı yayınımızda radyomuzda okunmaktadır.


» RADYO MAVİ EYLÜL’DE CANLI YAYINLAR...

Tüm dost ve arkadaşlarımızı şiirlerle harmanlanıp, şarkılarla demleneceğimiz radyo gecelerimize bekliyoruz..


 
Ziyaretçi Defteri


YAZARLAR

          

Yurdagül
ÖZAY
Özay’la Ayışığı
                                         

          

DELEN
Sağlık/Yaşam 
                                            

      

 
Şuayip
ODABAŞI
Ölüler Kentinin Ozanı 
    

     
DOST SİTELERİMİZ
Edebiyat Defteri
Antoloji
Türk Dil Kurumu
Edebiyol
Edebiyatevi.com
Sinobil
FAYDALI LİNKLER
Belediyeler
Hasteneler
TC.kimlik sorgulama
Dünya haritası
Önemli günler

Önemli Günler

Radyo Mavi Eylül.Net Bir Müzik ve Edebiyat Platformudur.
Tüm Hakları Saklıdır 2013